СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА: Повик до членството и симпатизерите за излезност на Претседателските избори

19.02.2019 admin 0

По вчерашната седница на Извршниот одбор на партијата, ГРОМ излезе во јавноста со соопштение Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ на синоќешната седница на Извршниот Одбор одлучи […]

АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ: Макрадули чека влез во НАТО за почист воздух, а Шилегов мисли само како да им ги земе парите на граѓаните!

22.01.2019 admin 0

Претседателот на Градската Организација на Скопје на ГРОМ и член на Советот на Град Скопје, Александар Трајановски, денес одржа прес по повод енормното загадување на […]

Делегација на ГРОМ на чело со Претседателот Јакимовски положи цвеќе по повод 70 години од Прогонот на Македонците од Егејскиот дел

30.06.2018 admin 0

Со положување цвеќе пред Споменикот на децата бегалци во паркот Жена борец во Скопје и изложба на фотографии во Домот на АРМ, денеска почна одбележувањето […]