Поповски на средба кај амбасадорот на ЕУ во Македонија

ГРОМСПОРЕД ГРОМ-НЕМА НЕРЕШЛИВИ ПРАШАЊА СО СОСЕДИТЕ

Во срдечна и работна атмосфера, денес во седиштето на мисијата на ЕУ во Македонија, во Скопје, кандидатот за претседател на државата  на Граѓанската опција за Македонија Зоран Поповски се сретна со шефот на мисијата на ЕУ, Аиво Орав и неговите политички советници. повеќе

ГРОМ е етничко огледало на Македонија

Зоран ПоповскиКандидатот за претседател на Република Македонија од ГРОМ проф. д-р Зоран Поповски, денес оствари  средба со Австрискиот амбасадор во Македонија, д-р Томас Михаел Бајер. Во едночасовниот разговор, австрискиот амбасадор се интересираше за програмата и стратегијата на претседателскиот кандидат на Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ на претстојните претседателски избори. повеќе

ГРОМ им подава рака на граѓаните

Кликни за фотогалерија - Формирана ОО на ГРОМ – ДолнениФормирана 46. општинска организација на ГРОМ

„На претстојните избори, да го потиснеме стравот за да му отстапиме простор на разумот. Ако сите собереме храброст, сигурен сум дека ќе успееме за сите да обезбедиме подобра иднина“, порача лидерот на Граѓанска опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, од Основачкото собрание на Општинската организација на ГРОМ од Долнени. повеќе

ГРОМ ги отвора вентилите на слободата во Македонија

Кликни за фотогалерија - Формирана ОО на ГРОМ – Ново СелоИдејата за граѓанската опција продолжува да се шири со нескротливо темпо. На денешното 45 јубилејно основачко собрание кое се одржа во село Борисово, Перо Митрев беше избран за претседател на Општинската организација на ГРОМ на Ново Село. Со поздравен говор, основачкото собрание го отвори членот на Извршниот одбор на ГРОМ, Никола Георгиев кој искрено им се заблагодари на своите сограѓани за нивната несебична поддршка. повеќе

Бројот 4 за претседателскиот кандидат на ГРОМ

проф. д-р.Зоран ПоповскиПретседателскиот кандидат на Граѓанска опција за Македонија, Зоран Поповски, на вчерашното ждребување во Државната изборна комисија за редоследот на гласачкото ливче на претстојните претседателски избори, го доби бројот 4. повеќе

Интервју: Кандидатот Поповски – на „ринг“ со Боцевски

Зоран ПоповскиДенес, во радио емисијата “Ринг” на Ивица Боцевски на Радио Слободна Македонија гостуваше кандидатот за претседател на Република Македонија од ГРОМ г-дин Зоран Поповски.

Поповски на прашањето за тоа кој бил мотивот да ја прифати одговорноста како претседателски кандидат, одговори дека во својот живот ги поминал сите фази на преминувањето на Р.Македонија од едноумието кон плурализмот, но дека реално ништо се нема променето. повеќе

ГРОМ е ас во ракавот на граѓаните

Кликни за фотогалерија - Основачко собрание на ОО на ГРОМ – РесенФормирана ОО на ГРОМ – Ресен

„Годинешниве парламентарни и претседателски избори ќе бидат неизвесна игра. Познати се три карти, тие се отворени и јавноста со овие три карти знае на што е. Но, една карта сè уште е затворена, а токму таа ќе одлучи кој ќе победи. Таа карта е ГРОМ! ГРОМ е ас во ракавот на граѓаните!“ Со оваа едноставна метафора, лидерот на Граѓанска опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, го почна своето обраќање до ресенските симпатизери и членови на ГРОМ, кои вчеравечер, 16 март 2014 година, се собраа на основањето на нивната Општинска организација. повеќе

Ѓорѓи Голабоски, избран за претседател на ОО на ГРОМ – Струга

Кликни за фотогалерија - Основачко собрание на ОО на ГРОМ – СтругаНА ОВИЕ ИЗБОРИ ГРОМ ОДЛУЧУВА

„Вечерва во Струга е празник. Се промовира ГРОМ. Јас, како претседател на Општинската организација на Струга, очекувам дека со заедничка работа од ГРОМ ќе направиме респектабилна сила во политичкиот живот на нашиот град. Секоја нова пристапница за нас ќе биде нова победа, сè додека од ГРОМ не направиме победничка опција“. Вака Ѓорѓи Голабоски, информациски технолог и приватен стопанственик, ги поздрави струшките членови и симпатизери на Граѓанска опција за Македонија, кои вчеравечер, 16 март 2014 година, безрезервно го поддржаа во изборот за претседател на Општинската организација на ГРОМ – Струга. повеќе

ГРОМ ја менува политичката сцена во Mакедонија

Кликни за фотогалерија - Основачко собрание на ОО на ГРОМ – ДебарцаОсновачко собрание на ОО на ГРОМ – Дебарца

На основањето на 43. општинска организација на Граѓанска опција за Македонија, со едногласна поддршка на присутните, вчеравечер, 16 март 2014 година, Боро Блажески беше избран за претседател на ОО на ГРОМ од Дебарца. На ист начин,  беа изгласани и составите на Општинскиот и Надзорниот одбор на оваа општинска организација. повеќе

Посета на кандидатот за претседател Зоран Поповски во Тиквешијата

Посета на кандидатот за претседател Зоран Поповски во ТиквешијатаГРОМ МУ ДАВА ПРИМАТ НА ГРАЃАНИНОТ

Вчеравечер, кандидатот за претседател на ГРОМ имаше средби со граѓаните од Тиквешијата, членови на Граѓанската опција за Македонија.

Тој заедно со претседателот на ГРОМ г-дин Стевчо Јакимовски, ги посетија Кавадарци, Неготино и Демир Капија, каде што се сретнаа со локалното население, членови и симпатизери на ГРОМ. повеќе

Страница 30 од 45« Прва...1020...2829303132...40...Последна »