No Picture

ИНТЕРВЈУ Јакимовски: Ќе има предвремени парламентарни избори, а ГРОМ ќе настапи самостојно!

22.08.2013 admin 0

Градоначалникот на општина Карпош и претседател на Иницијативниот одбор на „ГРОМ“ во интервју за „Фактор“ говори за Граѓанската опција за Македонија, за основачкото собрание кои […]

No Picture

ГРОМ поблиску до кичевци

18.08.2013 admin 0

17 август 2013 година, Кичево, во централниот дел на градот, со пригодна свеченост и со најава за одржување на основачкиот партиски конгрес на 14 септември, […]

No Picture

Бајрамска честитка од ГРОМ

08.08.2013 admin 0

Чест ми е во мое лично име, во име на Иницијативниот одбор на Граѓанската опција за Македонија и на сите симпатизери и поддржувачи на ГРОМ, […]

No Picture

Честит Илинден

02.08.2013 admin 0

На сите граѓани на Република Македонија им го честитам големиот празник 2 Август-Илинден. Тој за нас, граѓаните на Република Македонија, има двојно значење. Оваа година […]

No Picture

ГРОМ одекна во Пехчево

05.07.2013 Joana Stanik 0

Вчеравечер во Кино-салата во Пехчево, Иницијативниот одбор на Граѓанска опција за Македонија ја промовираше ГРОМ пред пехчевчани. Во преполната сала, прв на своите сограѓани им […]

No Picture

ГРОМ инкубатор на идеи

26.06.2013 admin 0

Tвојата позитивна енергија, мотивација, способност и квалитет вложи ги за себе и за својата иднина! Кликни ТУКА и прати идеја, предлог, размислување или проект кој […]

No Picture

„Грмна“ ГРОМ и во Кичево

21.06.2013 Joana Stanik 0

Со поздрав за иницијативата на првиот човек на Иницијативниот одбор на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, изразувајќи му безрезервна поддршка, Кристина Костовска, магистер по правни науки од […]