СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА: Повик до членството и симпатизерите за излезност на Претседателските избори

19.02.2019 admin 0

По вчерашната седница на Извршниот одбор на партијата, ГРОМ излезе во јавноста со соопштение Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ на синоќешната седница на Извршниот Одбор одлучи […]

АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ: Макрадули чека влез во НАТО за почист воздух, а Шилегов мисли само како да им ги земе парите на граѓаните!

22.01.2019 admin 0

Претседателот на Градската Организација на Скопје на ГРОМ и член на Советот на Град Скопје, Александар Трајановски, денес одржа прес по повод енормното загадување на […]

Прес конференција

15.10.2017 admin 0

Вечерва, во 21.30ч прес конференција во седиштето на ГРОМ ќе одржи кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски.