Прес-конференција: СДСМ „прогледа“ по децениско слепило?!

press12.03.201612.03.2016 година

Во централното партиско седиште, генералниот секретар на Граѓанската опција за Македонија Виктор Цветковски, одржа прес конференција по повод последните актуелни случувања поврзани со избирачкиот список, кој деновиве го лиферуваше Државната изборна комисија. Секретарот Цветковски, напомена дека ГРОМ секогаш зборува аргументирано, со факти и докази. повеќе

Градската организација на ГРОМ Скопје им подари црвени рози на нашите сограѓанки

12832315_10205354874703041_2693920139067979038_n08.03.2016 година

Градската организација на ГРОМ СКОПЈЕ, во координација со Oпштинските Oрганизации по трет пат спроведе акција, по повод Меѓународниот ден на жената ,,8 Март”. повеќе

Прес – конференција: Додека СДСМ-овските општини хибернираат – Карпош се гради

DSC_878007.03.2016 година

Во главното партиско седиште, денеска претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски, одржа прес конференција, на која како што истакна, претстави и една друга, цврсто аргументирана и громовска вистина за Македонија. повеќе

Прес – конференција: „СВАДБАТА“ НА ЈАНЕВА ГО ЗГАЗИ СУДСТВОТО

foto_press_web04.03.2016 година

Последните актуелни случувања на македонскта политичка сцена, беа повод лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски да се обрати пред медиумите.Тој истакна дека во моментов имаме состојба во која министерот за труд и социјална политика не спроведува судска одлука, додека министерот за внатрешни работи апси градоначалник без судски налог. Понатаму, лидерот на опозицијата Зоран Заев одложува судење со изговор дека адвокатите му се во странство. Врвот на целата оваа ситуација е специјалната обвинителка Катица Јанева која даде изјава за медиумите дека го пролонгирала судењето на Зоран Заев во аферата „Поткуп“, со изговор дека е презафатена со организирање на свадбата на нејзината ќерка и со пречекување на претстојниот празник Великден. повеќе

Црвениот бумбар

stveco jakimovski28.02.2016 година

„Кога секој инсект би носел мед, бумбарот би собрал најмногу“. А знаете ли зошто..? Ќе ви кажам друг пат. Нашиве бумбари од СДСМ како што е вообичаено, само брмчат, ама не носат мед, односно нема никаква корист од нив.

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, запрашан за нападот врз Тодор Петров од страна на Беќир Асани, денес од Тетово, кутриот одговори, дека го осудувал настанот: „Без разлика кој тепал и кој бил тепан, никој во Македонија не смеел никого да тепа“. Нема што, епохална изјава! Слична на онаа на Милошевиќ дадена 1989 година во Косово Поле „Нико не сме да вас бије“. повеќе

Прес – конференција: СДСМ ќе биде марионетска влада

4e3131db-2880-4072-8a00-a0984677151b24.02.2016 година

Вчерашното одложување на изборите закажани на 24 април, и утврдувањето на нов датум за изборно соочување на 5 јуни, беше повод претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски, да даде изјава за медиумите. повеќе

Громовската младина ги празнуваше Св. Трифун и Св. Валентајн

DSC_599614.02.2016 година

Денот на виното и Денот на љубовта беше повод, Форумот на млади на ГРОМ да се соберат и да ги одбележат овие празници. Во централниот дел на Т.Ц ,,Лептокарија’’, младите громовци им делеа честитки и им подаруваа чаша вино на граѓаните, честитајќи им ги на тој начин празниците. По завршувањето на оваа активност, младите од ГРОМ се дружеа на кафе пиење со претседателот на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски. повеќе

Кому служат калкулациите на Јанева?

DSC_539511.02.2016 година

Од самиот почеток на политичката криза, ГРОМ укажува дека Специјалното јавно обвинителство е противуставно и спротивно на позитивните закони во Република Македонија, а сега тоа се потврдува и во пракса.

Овие факти беа повод, денес, генералниот секретар на партијата  Виктор Цветковски даде изјава за медиумите. Во таа пригода тој истакна дека во објавените снимки од незаконското прислушкување беше објавен и негов разговор во кој немаше ни „к“ од криминал. повеќе

ГРОМ расте!

Љупчо Пренџов06.02.2016 година

Формирана e уште една Општинска Организација на Граѓанската опција на Македонија. ГРОМ – Вевчани е најновата „членка“ во семејството на третата политичка опција во Република Македонија. За претседател беше избран Спасе Велкоски. повеќе

Страница 9 од 45« Прва...7891011...203040...Последна »