Гостување на лидерот Стевчо Јакимовски во емисијата „Отворено студио“ -А1 Струмица

Покана за трибина на тема: „Предвремени парламентарни избори 11 декември 2016“ во Тетово

image-0-02-05-1eee0db63eb880fe590df746c645350e80ec3ce32a5dc19bfc1ed2bad08bb91a-v

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Кирче-потурче и кафанските муабети!

stveco jakimovski01.12.2016 година

Дополнителното заменик-министерче Кире Наумов го спомнав на митинг во Велес како човек кој постојано се буни против еврообврзницата и обелоденив дека прв еврообврзница издаде СДСМ во 2005 година од 150 милиони евра. Истата обврзница наместо во стопанството, во инвестиции, ја вложи во рубрикаТА „верувале или не“ во девизни резерви, и поради тоа минатата година плативме 72 милиони евра камата. повеќе

ГРОМ бара кандидатите на СДСМ да се повлечат од изборите

15304037_1359537334070166_966453895_o-129.11.2016 година

Од ГРОМ денеска јавно ги прашаа кандидатите за пратеници од СДСМ, Оливер Спасовски, Максим Димитриевски и Лидија Тасевска дали стојат зад идејата на нивниот председател на партијата за двојазичност, федерализација, промена на Уставот и промена на името на државата Република Македонија. повеќе

Прес конференција: ЗАЕВ ГО ДОПРЕ ПОЛИТИЧКОТО И ЧОВЕЧКОТО ДНО

0327.11.2016 година

Вчерашниот митинг на опозицијата предводена од  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, во Карпош, беше повод  претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски да  одржи конференција за печат. Во своето обраќање до медиумите, првиот човек на ГРОМ истакна дека вчера во Карпош над  лидерот на СДСМ Зоран Заев проплакало и небото, бидејќи го допрел политичкото и човечкото дно. повеќе

ГРОМ ПРОТИВ СИТЕ ВИДОВИ НАСИЛСТВА

image-0-02-05-335caa8bf9a9bc8082a7fbc1bf6ed90e0fb4c1b0bcc142b33f91e73db8c3d9df-v25.11.2016 година

Денес 25 ноември, во рамки на одбележување на Светскиот ден на борбата против семејното насилство, претставниците на 19 политички партии од Македонија ставија свој потпис на заедничката Декларација за спречување и заштита од насилство врз жените и семејно насилство. повеќе

Голем митинг во Карпош на Коалицијата за Подобра Македонија – 24.11.2016 година

Линк до албум повеќе

Страница 7 од 48« Прва...56789...203040...Последна »