ГРОМ бара кандидатите на СДСМ да се повлечат од изборите

15304037_1359537334070166_966453895_o-129.11.2016 година

Од ГРОМ денеска јавно ги прашаа кандидатите за пратеници од СДСМ, Оливер Спасовски, Максим Димитриевски и Лидија Тасевска дали стојат зад идејата на нивниот председател на партијата за двојазичност, федерализација, промена на Уставот и промена на името на државата Република Македонија. повеќе

Прес конференција: ЗАЕВ ГО ДОПРЕ ПОЛИТИЧКОТО И ЧОВЕЧКОТО ДНО

0327.11.2016 година

Вчерашниот митинг на опозицијата предводена од  Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, во Карпош, беше повод  претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски да  одржи конференција за печат. Во своето обраќање до медиумите, првиот човек на ГРОМ истакна дека вчера во Карпош над  лидерот на СДСМ Зоран Заев проплакало и небото, бидејќи го допрел политичкото и човечкото дно. повеќе

ГРОМ ПРОТИВ СИТЕ ВИДОВИ НАСИЛСТВА

image-0-02-05-335caa8bf9a9bc8082a7fbc1bf6ed90e0fb4c1b0bcc142b33f91e73db8c3d9df-v25.11.2016 година

Денес 25 ноември, во рамки на одбележување на Светскиот ден на борбата против семејното насилство, претставниците на 19 политички партии од Македонија ставија свој потпис на заедничката Декларација за спречување и заштита од насилство врз жените и семејно насилство. повеќе

Голем митинг во Карпош на Коалицијата за Подобра Македонија – 24.11.2016 година

Линк до албум повеќе

Обраќање на Претседателот на ГРОМ г-н Стевчо Јакимовски (митинг Струга – 22.11.2016 година)

22.11.2016 година

Претставување на лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски на митингот на „Коалицијата за подобра Македонија“ во Струга.

ПРЕС -КОНФЕРЕНЦИЈА: ЗАЕВ изврши велепредавство

dsc_034618.11.2016 година

Изјавата на лидерот на опозицијата Зоран Заев,завчера вечер во Швајцарија дека ,,не може сите да бидат толку лоши околу нас, а ние да сме најдобрите, и ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија“, беше причина денеска претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски да одржи прес конференција. Во своето обраќање пред медиумите, Јакимовски напомена дека ниту еден политичар од 1945 година наваму, не изнел поопасна теза за македонскиот народ, јазик и култура. повеќе

ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: СДСМ ДЕЊЕ ДЕМОКРАТИ-НОЌЕ ДИВА ОРДА

press1Повод за денешната прес конференција, која претседателот на Граѓанската опција за Македонија Стевчо Јакимовски ја одржа во централното партиско седиште, е постојаниот атак врз претседателот на ГРОМ- Струмица Сашо Милковски. Како што истакна лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски, претседателот на општинската организација на ГРОМ во Струмица Милковски е изложен на постојани закани кои доаѓаат од членови на СДСМ преку социјалните мрежи, јавно или во лични пораки, како и на закани за  неговата личната безбедност преку негови пријатели. повеќе

Страница 4 од 45« Прва...23456...102030...Последна »