47. Основачко собрание на Општинска организација на ГРОМ

47. Основачко собрание на Општинска организација на ГРОМЗА­ИСК­РИ ГРОМ И ВО КАР­БИН­ЦИ

Христе Гигов вчеравечер, 23 март 2014 година, стана прв претседател на Општинската организација на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ од Карбинци. На Основачкото собрание на ОО на ГРОМ во оваа источномакедонска општина беше избрано и потесното раководство, при што за секретар беше назначен Николче Драгиев, за заменик-претседател беше избран Усеин Хусеин, за претседател на ФОМ ГРОМ – Карбинци беше изгласан Мартин Левков, а Радица Костадинова, според одлуката на присутните членови, ќе го раководи Форумот на жени на оваа општинска организација. повеќе

Миле Спасовски, прв претседател на ОО на ГРОМ – Радовиш

Миле Спасовски, прв претседател на ОО на ГРОМ – РадовишЗАЕДНО ДА ИМ СЕ РАДУВАМЕ НА ПОБЕДИТЕ НА ГРОМ

„Датумот 23 март 2014 година ќе биде запаметен како ден кога група храбри луѓе од Радовиш се осмелија да го напуштат црно-белиот свет“, истакна претседателот на Општинската организација на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ од Радовиш, Миле Спасовски. Тој вчеравечер беше избран за прв претседател на ОО на ГРОМ во овој град, на Основачкото собрание на кое, исто така, беа именувани и првите луѓе на Форумот на млади на ГРОМ, Спасе Лукаровски, и на Форумот на жени на ГРОМ, Билјана Ристова. повеќе

СНСМ, ПСД И ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ ЗАЕДНО ВО КОАЛИЦИЈАТА ГРОМ

СНСМ, ПСД И ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ ЗАЕДНО ВО КОАЛИЦИЈАТА ГРОМСтевчо Јакимовски, Драгиша Милетиќ, Слободан Угриновски и Кире Гештаковски денеска, во хотелот „Карпош“, официјално ја обзнанија својата предизборна коалиција за претстојните претседателски и предвремени парламентарни избори.  Пред самиот старт на изборната кампања тие ја потпишаа и усвоија Декларацијата за заеднички настап на претседателските и предвремените парламентарни избори 2014 година и за формирање на коалицијата ГРОМ. повеќе

ЗА ЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

ЗА ЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИПод мотото ,,Дрвца за поздрав живот“, Форумот на жени ГРОМ – Карпош, во организација на ФОЖ – Карпош 4, на 22. март (сабота) со почеток во 11 часот го одбележа Денот на пролетта. Во еколошка акција жените засадија пет дрвца и подарија 80 саксии расадни цвеќиња наменети за балконите на нашите сограѓани. повеќе

Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени на ГРОМ-Ѓорче Петров

Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени на ГРОМ-Ѓорче Петров СПОДЕЛИВМЕ ЉУБОВ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

На Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени  на  ГРОМ-Ѓорче Петров, подарија многу љубов на прекрасниот Даниел Цеков и споделија едно прекрасно дружење со неговата мајка Марија Јанакова и нивното семејство, во нивниот топол дом во населбата Даме Груев во Ѓорче Петров. повеќе

Говор на Иван Чепреганов, претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ – Скопје

Ivan CepreganovПОЧИТУВАНА МЛАДИНО НА ГРОМ, ПОЧИТУВАНИ ДРУГАРИ И ДРУГАРКИ ОД МЕТРОПОЛАТА СКОПЈЕ, ОД КОЈА ПОЛЕКА ОСТАНУВА САМО „ПОЛАТА“ А СЕ ПОВЕЌЕ „МЕТРИ“.

ЗАДОВОЛСТВО МИ Е ВЕЧЕРВА ШТО СЕДАМ ПРЕД ВАС.

НЕ, ИЗВИНЕТЕ, ЧЕСТ МИ Е ВЕЧЕРВА ШТО СЕДАМ СО ВАС И ПОКРАЈ ВАС!

ЗНАЕТЕ ЗОШТО: ЗАШТО ПРЕД МЕНЕ СЕ НАОЃА НАЈХРАБРАТА МЛАДИНА ВО МАКЕДОНИЈА,  СЕ НАОЃА МЛАДИНАТА НА ГРОМ! повеќе

Иван Чепреганов, прв претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ – Скопје

Иван Чепреганов, прв претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ - СкопјеВО МЛАДИНАТА Е ИДНИНАТА

Вечерва, 21 март 2013 година, се формираше Градската организација на Форумот на млади на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ – Скопје. Во централното седиште на партијата, се собраа претседателите и претставниците  на сите општински организации на ГРОМ од Скопје и под раководство на претседателот на ФОМ – ГРОМ, Бојан Велевски. Вечерва тие го избраа Надзорниот одбор на Градската организација, во состав од три члена, и Градскиот одбор, во кој како членови беа избрани претседателите и претставници на општинските форуми на младината на ГРОМ од Скопје. повеќе

Од жените со љубов за Димитар Несторовски

ФОЗ ГРОМФорумот на жени ГРОМ-Карпош, со посредство на месниот форум на Карпош 2, организираше хуманитарна акција од продажен карактер за собирање парични средства за лекување во странство на нашиот храбар, млад сограѓанин Димитар Несторовски.

Вештите раце на жените од ГРОМ, со љубов, подготвија најразлични специјалитети, вистински мали уметнички дела од тесто и од чоколада, кои жените од Карпош 2 ги донираа, а жените од ГРОМ-Карпош ги купија. На оваа хуманитарна акција учествуваа околу 200 жени. повеќе

Отворен првиот штаб на ГРОМ-Карпош

 

Oпштинската организација на Граѓанска опција за Македонија на Карпош активно се подготвува за изборите, па во таа смисла на 19 март се отвори и првиот изборен штаб во оваа општина, и тоа во Урбаната заедница Кузман Јосифовски Питу. повеќе

Средба на претседателскиот кандидат на ГРОМ со холандската амбасадорка Шурман

Зоран ПоповскиВо рамки  на интензивната дипломатска активност што неделава ја имаше претседателскиот кандидат на ГРОМ Зоран Поповски, денес се сретна со амбасадорката на Кралството Холандија во Македонија г-ѓа Мариет Шурман. повеќе

Страница 29 од 46« Прва...1020...2728293031...40...Последна »