Хуманитарна помош за семејства во социјален ризик од Злокуќани

Кликни за фотогалеријаФорумот на жени ГРОМ – Карпош, со посредство на Месниот форум на жени на ГРОМ – Злокуќани, реализира уште една хуманитарна акција за помош за семејства во социјален ризик од Злокуќани. Беа опфатени педесетина семејства на кои им беше потребна итна помош во храна, првенствено млечни производи. повеќе

ГРОМ Е ПАРТИЈА ОД ДОВЕРБА, ИНТЕГРИТЕТ И ВЕРНОСТ

Кликни за фотогалерија - Митинг на ГРОМ во Кисела Вода„Треба да се сакаме одвнатре за да не сакаат однадвор“ громогласно извика кандидатот за претседател на коалицијата ГРОМ, Зоран Поповски, на вечерашниот митинг во Кисела Вода. Пред многубројната публика, големиот митинг го отвори Сашо Мерџановски, претседател на Општинската организација на ГРОМ од Кисела Вода кој посочи дека во наредните денови треба храбро да се бориме и да бидеме сплотени за поголеми рерзултати. Тој исто така истакна дека ГРОМ е партија од доверба, интегритет и верност. повеќе

ЈАКИМОВСКИ: ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ДУЕЛ

Кликни за фотогалерија - Голем митинг на ГРОМ во Велес„Лесно е да глумиш боксер пред огледало, ајде да ве видам да се соочите со народот, со граѓаните! Ајде соочете се на еден дуел па да види народот кој какви кандидати за претседател им нуди и кој е кој.“ Со овие зборови лидерот на Граѓанската опција на Македонија-ГРОМ Стевчо Јакимовски вечерва на големиот митинг во Велес, пред повеќе од 1.500 граѓани на градот на Рацин, ги повика кандидатите за највисоката функција во државата-претседател на Република Македонија, да се претстават пред граѓаните на Република Македонија наместо да се кријат зад смислените кампањи. повеќе

ЗА ДЕНОТ НА ШЕГАТА, ВО ДОМОТ НА ЧЕТИРИ БРАТЧИЊА ОД ЗЛОКУЌАНИ

Кликни за фотогалеријаВо пресрет на денот на шегата, 1 Април, кога смеата и среќата влегуваат во секој дом, кога сите деца возбудено итаат кон градинките и училиштата за да ги покажат своите нови маски, некои дечиња немаат можност да ги облечат тие толку посакувани шарени костими, кои за миг ќе ги пренесат во земјата на смеата. Форумот на жени ГРОМ – Карпош, во соработка со Месниот форум на жени на Злокуќани, го посети домот на семејството Симјановски од Злокуќани и се дружеше со прекрасните момчиња: четиринаесетгодишниот Зоран, единаесетгодишниот Стефан, шестгодишниот Андреј и прекрасниот Дарјан кој го славеше и својот четврти роденден. повеќе

ГРОМ – ВО ФУНКЦИЈА НА ГРАЃАНСКИТЕ ВРЕДНОСТИ

Кликни за фотогалерија„Ние нема да се препуштиме на судбината, туку ќе се бориме за својата иднина“! Со овие зборови претседателот на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ Стевчо Јакимовски се обрати пред илјадната публика во преполната сала на Домот на културата во Битола каде во прекрасна и френетична атмосфера се одржа седмиот по ред митинг на ГРОМ во претседателската кампања на својот кандидат за претседател на државата проф. д-р Зоран Поповски. повеќе

Поповски на средба со граѓани во Крушево

Поповски на средби во КрушевоДенеска, Зоран Поповски оствари кафе-средба со Крушевчани, посети неколку семејства во село Беровци кои се занимаваат со земјоделство, го посети битолскиот пазар и ги посети жителите на селата Трново, Дихово и Цапари, каде со локалното население го посети споменикот на паднатите борци во Илинденското востание и Народно-ослободителната војна.

Зоран Поповски на средба со граѓаните на Центар

Кликни за фотогалерија„Јас и моите пријатели вообичаено пловиме по Вардар, но еве гледате овие „Титаници“ што ги поставија во коритото во Центарот на Скопје ќе ни го попречуваат уживањето, не само нам, туку на сите оние кои сакаат да пловат по Вардар. Се надевам, почитувани сограѓани дека со резултатот од овие избори ќе го спречиме натамошното лудо трошење на Вашите, повеќе

ГРОМ СЕ ЗАЛАГА ЗА ФУНКЦИОНАЛНА ДЕМОКРАТИЈА

кликни за фотогалерија - ГРОМ го одржа својот политички митинг во центарот на ПрилепНова надеж за подобар живот се роди вечерва кај граѓаните кои живеат под Марковите кули, откако коалицијата ГРОМ го одржа својот политички митинг во центарот на Прилеп. Пред граѓаните кои се одлучија да настапат храбро и да и да бидат дел од новата визија во Македонија, се обрати претседателскиот кандидат на коалицијата ГРОМ, Зоран Поповски.

повеќе

ГРОМ ГИ ПОДНЕСЕ КАНДИДАТСКИТЕ ЛИСТИ ДО ДИК

ГРОМВо законски утврдениот термин, вечерва, сабота 29.март, Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ ги поднесе до Државната изборна комисија листите со кандидати за пратеници во Парламентарниот дом за сите шест изборни единици, или вкупно 120 кандидати за пратеници. повеќе

Зоран Поповски во посета на Кривогаштани, Боратово и Песталево

Кликни за фотогалерија - Зоран Поповски во посета на Кривогаштани, Боратово и ПесталевоПретседателскиот кандидат на коалицијата ГРОМ Зоран Поповски, денеска го посети прилепското село Кривогаштани каде со членовите на ОО ГРОМ – Кривогаштани, на кафе-средба разговараа за тековните активности на оваа општинка организација во врска со претстојните претседателски избори. Веднаш потоа, Поповски го посети семејството Брсакоски од село Боротино, каде во домашна атмосфера разговараше со членовите на ова семејство за секојдневните проблеми со кои се среќаваат жителите на ова прилепско село. повеќе

Страница 28 од 47« Прва...1020...2627282930...40...Последна »