Во организација на ФОЖ ГРОМ-Карпош

КЛИКНИ ЗА ФОТОГАЛЕРИЈАГРОМ ДОНИРАШЕ КНИГИ НА ГРАЃАНИТЕ

Форумот на жени ГРОМ-Карпош со сесрдна помош на општинските форуми на жени на ГРОМ од првата изборна единица реализираше донаторска акција “Подари книга, подари добра мисла- ГРОМ. Донирани беа околу 3000 наслови, книгите ги подарија жените на Граѓанската опција за Македонија. повеќе

ГРОМ ПОТПИСНИК НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ЗЕЛЕНА МАКЕДОНИЈА

Zoki Lile MarjancoНа 22 април, Денот на планетата Земја, Коалицијата ГРОМ ја поддржа и ја потпиша Платформата „За Зелена Македонија“ изготвена и усвоена од 25 невладини организации кои дејствуваат во сферата на заштитата и унапредувањето на животната средина во Македонија. повеќе

ГРОМ Е БАЛАНС НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

Кликни за фотогалерија22.04.2014 година – Митинг во Куманово

Караванот на Граѓанската опција за Македонија неуморно продолжува да крстари низ Македонија. Притоа, тој вечерва, покрај денските средби со граѓаните, заврши со голем митинг пред кумановските политички симпатизери на коалицијата ГРОМ. Жителите од Куманово, сигурни во својата политичка определба, храбро застанаа и со громогласни аплаузи ги пречекаа претседателот на коалицијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, коалиционите партнери како и носителот на листата за изборната единица број 2, Виктор Цветковски. повеќе

КАРАВАНОТ НА ГРОМ ГО ПОСЕТИ КУМАНОВСКИОТ РЕГИОН

Кликни за фотогалеријаДенеска, (22.04.2014), лидерот на коалицијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски и носителот на листата за избор на пратеници на коалицијата ГРОМ од изборната единица број 2, Виктор Цветковски, беа во обиколка на кумановскиот пазар и остварија средби со кумановочани во центарот на градот. Притоа, Јакимовски и Цветковски ги посетија лицата со пречки во развојот во регионалниот центар „Порака наша“. повеќе

СРЕДБА ОДИХР–ГРОМ

ГРОМДИК СЕРИОЗНО ТРЕБА ДА СЕ ПОЗАБАВИ СО НЕВАЖЕЧКИТЕ ЛИВЧИЊА

Денес, 22 април, во 14 часот, во просториите на штабот на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ, шефот на Централниот изборен штаб на ГРОМ Владо Поповски оствари средба со Елен Шустик, политички аналитичар од ОБСЕ/ОДИХР. повеќе

НИЕ НУДИМЕ НАДЕЖ, А НАДЕЖТА Е ГРОМ

Кликни за фотогалерија21.04.2014 година

Подобрување на условите во основните училишта „Јоаким Крчовски“ и „Илинден“, подобрување на квалитетот на здравствените услуги, на патната инфраструктура, на одводната и на доводната инфрастуктура, искористување на хидропотенцијалите на Крива Паланка, како и потенцијалите на овој град за селски и планински туризам, вети Штерјо Николов, носителот на листата на кандидати за пратеници во изборната единица 3 на вечерашниот митинг на Граѓанска опција за Македонија во најсеверниот град во Републикава. повеќе

БУЏЕТСКИТЕ СРЕДСТВА ТРЕБА ДА СЕ ИНВЕСТИРААТ ВО КОРИСНИ НЕШТА

Кликни за фотогалерија„Младите од Ранковце се исселуваат. Петралица е празна, цели семејства си одат. Кој во Скопје, кој  во странство, луѓето си ја бараат среќата. Ја продаваат земјата пошто-зошто, за пет евра по квадрат, и заминуваат“, вака вели една жителка на селото Петралица, општина Ранковце, чијшто сопруг заминал на печалба. повеќе

ГРОМ НУДИ МЕРКИ ЗА КОНКУРЕНТНИ ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИ

Кликни за фотогалерија18.04.2014 година

„Во краиштата на Македонија каде граѓаните се занимаваат претежно со земјоделство, впечатоците од нашите средби се дека тие живеат и работат во многу тешки услови. Нашите земјоделци се жалат на неисплатени субвенции и стимулации, иако секоја година од Владата слушаме дека се издвојуваат по 140 милиони евра за таа намена“, рече во својата изјава за медиумите лидерот на Граѓанска опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, денеска во Кавадарци. повеќе

ГРОМ ИМА КАПАЦИТЕТ ЗА СУШТИНСКИ РЕФОРМИ

Кликни за фотогалерија17.04.2014 година

Караванот на Граѓанската опција за Македонија стигна и во наслебата Бутел. Вечерашниот митинг пред жителите од оваа наслеба само го потврди интересот и довербата на граѓаните во третата политичка опција. Пред присутните се обрати претседателот на општинската организација на ГРОМ и кандидат за пратеник на пратеничката листа во изборната единица број 2, Вангел Караиванов, кој топло ги поздрави и им се заблагодари на поддршката која жителите од Бутел неизмерно ја пружаат. повеќе

За Велигден од ФОЖ – Карпош

Кликни за фотогалеријаФорумот на жени ГРОМ-Карпош, во пресрет на големиот христијански празник Велигден, организираше хуманитарна акција, споделувајќи искрена љубов кон 47 семејства, донирајќи мал прилог кон традиционалните обичаи кои ги разубавуваат домовите за најголемиот христијански празник. повеќе

Страница 22 од 46« Прва...10...2021222324...3040...Последна »