Акција на ОО ГРОМ Карпош

Кликни за фотогалерија„МАЈСКИ МАРШ НА ВОДНО“

Општинската организација на ГРОМ Карпош, вчера (недела 18 мај 2014 год.) организираше рекреативен марш на Водно на релација од  Средно до Горно Нерези, до црквата Свети Илија. Громовци го искористија  убавиот пролетен ден да спојат повеќе нешта во едно: екологијата, рекреацијата, дружењето и забавата. повеќе

Средба Јакимовски – Волерс

Средба Јакимовски - ВолерсДенеска, (16 мај  2014), претседателот на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, оствари едночасовна средба со амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија, господин Пол Волерс. повеќе

Одговор на Стевчо Јакимовски по повод денешната реакција на СДСМ

ГРОМ

12.05.2014 година

ВОДСТВОТО НА СДСМ НЕ МИСЛЕЛЕ НА ИЗБОРИТЕ, ТУКУ НА НЕИСТОМИСЛЕНИЦИТЕ

„Толку се СДСМ специјалисти за промашување, што ни случајно не знаат кому јас сакам да му се допаднам.

Но, она што е непоимливо за граѓаните и за политички поискусните, е што Радмила Шеќеринска и Зоран Заев во изминативе десет месеци, очигледно не се подготвувале за изборите, туку за деновите по изборите. Поточно, сите нивни напори биле насочени кон Конгресот на партијата, за тоа како да ги победат своите неистомисленици, а не Никола Груевски кој требаше да им биде главна цел. Ете каде ја трошеле цело време енергијата и каде им бил фокусот, а после се чудат на изборните резултати.“

Стевчо Јакимовски,                                                                                                       претседател на Граѓанска Опција за Македонија

Верифициран пратеничкиот мандат на Чедомир Саздовски

GROMДенеска, сабота (10.05.2014), се конституираше осмото по ред македонско собрание, во рамките на кое беа верификувани мандатите на сите 123 пратеници, избрани на предвремените парламентарни избори одржани на 27 април годинава. Чедомир Саздовски е парламентарецот кој за првпат ќе ја претставува Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) во Законодавниот дом. Новоизбраниот пратеник од партијата на центарот, ќе има можност достоинствено да ја застапува волјата на граѓаните. повеќе

ГРОМ ВЛЕЗЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ НА РМ

GROMДенеска, 7 мај 2014 година, во салата за седници на Државната изборна комисија, организацискиот секретар на Граѓанска опција за Македонија, Чедомир Саздовски, на пригодна свеченост го прими Уверението за пратеник во Собранието на Република Македонија. Со ова ГРОМ и официјално стана дел од законодавниот дом.  повеќе

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА: ГРОМ ја има ,,златната акција’’ во парламентот на Р.М

ГРОМНа денешната прес-конференција која лидерот на Граѓанската опција за Македонија ја одржа во централниот штаб на партијата, беше презентиран целосниот рекапитулар на претседателските и предвремените парламентарни избори. повеќе

ИНФО: Прес-конференција на Коалицијата ГРОМ

ГРОМПретседателот на Граѓанска опција за Македонија и лидер на коалицијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, денеска, 28 април 2014 година, во 13.30 часот, во централниот изборен штаб на ГРОМ (ул. Рузвелтова бр.5) ќе одржи конференција за печат по повод резултатите од предвремените парламентарни избори.

ГРОМ – ЛУЃЕТО ЈА НОСАТ НАДЕЖТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Кликни за фотогалерија25.04.2014 година

„Со отворени очи и со јасна мисла, в недела, храбро да го заокружиме бројот 8 и да го дадеме гласот за Граѓанската опција за Македонија“, повика лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, на вечерашниот завршен митинг на коалицијата во „Александар палас“, додека повеќе од две илјади симпатизери и членови громогласно скандираа „ГРОМ, ГРОМ“. повеќе

МАКЕДОНЦИТЕ ГО ПОДДРЖУВААТ КОНЦЕПТОТ НА ГРОМ

Кликни за фотогалерија24.04.2014 година

Во еден од своите најинспиративни говори, претседателот на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, ги охрабри сите граѓани кои присуствуваа на вечерашниот митинг, кој го одржа коалицијата ГРОМ во општина Центар. Во таа насока, лидерот на третата политичка опција им понуди избор на сите луѓе, на кои им недостасува слободата за непречено изразување на сопствениот став. повеќе

ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ГРОМ ОД СКОПСКИ КАРПОШ

Кликни за фотогалерија24.04.2014 година

Граѓаните на општина Карпош се задоволни од лидерот на Граѓанска опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, кој е нивни градоначалник, и му изразуваат целосна поддршка нему и на носителот на листата во изборна единица 1, Чедомир Саздовски, за претстојните парламентарни избори. Ова е генералниот впечаток од денешните средби што претседателот на ГРОМ, Јакимовски, ги оствари денеска со жителите на повеќе населби од Карпош. повеќе

Страница 21 од 46« Прва...10...1920212223...3040...Последна »