Никогаш не е доцна да започнете со спортување

0306.04.2015 година

Форумот на жени ГРОМ – Карпош зема активно учество во „Женската трка 2015”, која се одржува традиционално во организација на Сојузот на спортови на Скопје, а под покровителство на Град Скопје. Третата по ред „Женска трка” оваа година се одржа на 5-ти април, во Градски парк. повеќе

ГРОМ со поддршка за заклучокот на Европскиот парламент

press

25.03.2015 година

На денешната конференција за печат, организациониот секретар Љупчо Пренџов, во име на Граѓанската опција за Македонија, го произнесе ставот кој оваа политичка партија го има по заклучокот на Европскиот Парламент за политичката криза во Македонија.
– Од вчера за граѓаните на Република Македонија, членовите и симпатизерите на СДСМ работите станаа многу појасни. „Падна“ големата лага на г-динот Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз со која ги држеше во уверување јавноста и своето членство дека има меѓународна поддршка за аферата „ПУЧ“.
повеќе

СДСМ ОД ОПОЗИЦИЈА СЕ ОБИДЕЛ ДА МАНИПУЛИРА СО ГЛАСОВИТЕ НА КАРПОШ И ЦЕНТАР, А КАМО ЛИ АКО Е НА ВЛАСТ

_DSC082114.03.2015 година

По повод последните објавени снимки од прислушкуваните разговори во аферата „Пуч“ претседателот на граѓанската опција на Македонија ГРОМ г-дин Стевчо Јакимовски, денес, во седиштето на партијата одржа конференција за печат, на која уште еднаш, по втор пат, го повика претседателот на СДСМ да ги објави разговорите меѓу него и Заев од пред две години: повеќе

Конференција за печат на лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски

GROM PRESS11.03.2015 година

ГО ОВЛАСТУВАМ ЗАЕВ ДА ГО ОБЈАВИ РАЗГОВОРОТ МЕЃУ НАС ОД 14 ФЕВРУАРИ 2013 ГОДИНА

По повод „бомбата број 8“, односно трибината која се одржа од страна на опозициската СДСМ, во која беше пуштена снимка  од наводен разговор на првиот човек на Граѓанската опција за Македонија-ГРОМ Стевчо Јакимовски, денес во централниот штаб на ГРОМ одржа конференција за печат на која рече: повеќе

Годишнина на Градската организација на ГРОМ

_DSC985002.03.2015 година

ГРОМ Град Скопје одбележа една година од постоењето.

повеќе

Заклучоци од ЦО на ГРОМ

Logo - Stevco_2013_Final2_-01

01.03.2015 година

Заклучоци на IX. Седница на Централниот одбор на Граѓанската опција за Македонија ГРОМ повеќе

Во пресрет на 8 Март, активности на ФОЖ-ГРОМ-Карпош

FOZ GROM BIGORSKI-102.03.2015 година

ВО ПРЕГРАТКИТЕ НА БИГОРСКИ

Форумот на жени ГРОМ-Карпош, во потрага на вонвременските убавини на нашата Македонија, возвишеноста на нашата историја и нашите традиции, одкривајќи ја убавината на едно од нашите најубави и најдрагоцени светилишта, се нурна во исконскиот раскош на Манастирскиот комплекс на Св. Јован Бигорски. повеќе

МОРА ДА ИМА ИНСТИТУЦИОНАЛНА РАЗРЕШНИЦА НА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА

_DSC9719Денеска, 01.03.2015 година, Граѓанската опција за Македонија ја одржа својата деветта седница на Централниот одбор на ГРОМ. Во присуство на лидерот на партијата, Стевчо Јакимовски и претседателите на општинските организации, на централно ниво се разговараше за актуеланата политичка ситуација во државата, соработката на ГРОМ како коалициски партнер со Владата на ВМРО-ДПМНЕ како и за веќе реализираните и идни проекти проекти на партијата. повеќе

СДСМ САМ ЌЕ МОРА ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ ОД КАЛТА

19.02.2015 година

„Што се баби хтило, то јој се и снило“. Социјалдемократскиот сојуз се заплетка во сопствените глупости како пиле во  кучина, што велат кумановци, па очигледно не го знаат патот кон излезот и бараат помош. повеќе

ОО ГРОМ Охрид со донација за поплавените во Македонија

10967671_953652011312033_289353555_n15.02.2015 година

(фото) ОО ГРОМ Охрид со донација за поплавените во Македонија повеќе

Страница 19 од 49« Прва...10...1718192021...3040...Последна »