Прес – конференција: Заев и нуди на Македонија рекетарски шеми и освета, а не иднина

DSC_139216.05.2015 година

По повод најновите политички збиднувања во земјата и засилените атаци на СДСМ врз ГРОМ, лидерот на партијата Стевчо Јакимовски денес оддржа конференција за печат на која рече:

-Благодарејќи на господинот Зоран Заев и Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, државата Република Македонија веќе неколку месеци се држи во политичка агонија, на која не и се наѕира крајот. повеќе

ПОЛИЦИЈАТА – НА ВИСИНА НА СВОИТЕ ЗАДАЧИ

GROMГраѓанската опција за Македонија-ГРОМ изразува длабока почит кон припадниците на Минситерството за внатрешни работи  за успешно спроведената акција при вооружените судири во Куманово. повеќе

ПОЧИТ И БЛАГОДАРНОСТ ДО БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

GROMГраѓанската опција за Македонија – ГРОМ изразува искрено жалење и сочувство до семејствата на припадниците на полицијата кои во последните 24 часа ги изгубија животите во одбрана на својата земја и терористичкиот напад во Куманово. повеќе

ГРОМ ПОВИКУВА НА КОНСТРУКТИВНОСТ ЗА СТАБИЛИЗИРАЊЕ НА СОСТОЈБАТА

GROMГраѓанската опција за Македонија – ГРОМ изразува искрено и длабоко сочувство до семејствата на припадниците на полициските сили кои денес ги загубија животите во безбедносната криза која изби во Куманово. повеќе

ДВОЈНО ЗЛАТО ЗА ИВА МАНОВА

02Форумот на жени ГРОМ – Карпош, на 28 април 2015 год. го организираше Првиот Турнир по пинг-понг и пикадо во поединечна конкуренција.

Спортската сала „Партизан“ во Ѓорче Петров се исполни со насмеани лица на жени од сите возрасти, каде што преовладуваше спортскиот дух, што им беше главниот поттик за овој рекреативен натпревар на жените од ГРОМ. Турнирот беше можност да се измерат силите и спортските вештини, но и за весело дружење и искрени честитања. повеќе

ИНТЕРВЈУ – НА ПОВИДОК Е ХИБРИДНО РЕШЕНИЕ ЗА КРИЗАТА

zoran popovski14.04.2015 година

Се’ уште не сме свесни како оваа афера ќе се одрази врз евроатлантските интеграции и врз економската ситуација во земјата, вели Зоран Поповски, функционер на ГРОМ и претседателски кандидат на ланските избори

повеќе

Велигденски хепенинг во Карпош

_DSC315711.04.2015 година

Денес на платото во ТЦ Карпош 3-Лептокарија, во пресрет на најголемиот Христијански празник Велигден, општинската организација ГОРМ Карпош, организираше велигденски хепенинг. повеќе

Велигденски подарок од ФОЖ ГРОМ Карпош

11119864_10204789396559054_6690014093711316335_nФорумот на жени ГРОМ- Карпош им приредија радост на своите соседи и внесоа малку светлина во домовите на своите сограѓаните на кои тоа им е најпотребно. Во пресрет на најголемиот Христијански празник Велигден, за миг, ги стоплија срцата на осамените, изнемоштените и граѓаните во социјален ризик, подарувајќи им јајца, Велигденски боила и украси, со желба и на овие наши пријатели да им се овозможи да го направат Христијанскиот обичај на вапсување на Велигденски јајца.

повеќе

Прв експертски состанок на Конзорциумот на виртуелниот центар за климатски промени во Белград

02На 27 март 2015 година, во Белград, Република Србија, се одржа првиот експертски состанок на Конзорциумот на виртуелниот центар за климатски промени, на кој учествуваше и компетентна делегација од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија (УХМР) на чело со единствениот и постојан претставник од Република Македонија, директорот Оливер Ромевски кој воедно е и член на Извршниот одбор на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ. повеќе

Информативен ден на Европската организација за експлоатација на сателити

01На покана на директорот на Европската организација за експлоатација на метеоролошки сателити (EUMETSAT) директорот на УХМР и член на Извршниот одбор на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ, Оливер Ромевски, учествуваше на Информативниот ден на „ЕУМЕТСАТ“, кој се одржа од 18.03.2015 до 19.03.2015 г. во Тирана, Албанија. повеќе

Страница 18 од 49« Прва...10...1617181920...3040...Последна »