СНСМ, ПСД И ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ ЗАЕДНО ВО КОАЛИЦИЈАТА ГРОМ

СНСМ, ПСД И ТИТОВИ ЛЕВИ СИЛИ ЗАЕДНО ВО КОАЛИЦИЈАТА ГРОМСтевчо Јакимовски, Драгиша Милетиќ, Слободан Угриновски и Кире Гештаковски денеска, во хотелот „Карпош“, официјално ја обзнанија својата предизборна коалиција за претстојните претседателски и предвремени парламентарни избори.  Пред самиот старт на изборната кампања тие ја потпишаа и усвоија Декларацијата за заеднички настап на претседателските и предвремените парламентарни избори 2014 година и за формирање на коалицијата ГРОМ. повеќе

ЗА ЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ

ЗА ЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА НА ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИПод мотото ,,Дрвца за поздрав живот“, Форумот на жени ГРОМ – Карпош, во организација на ФОЖ – Карпош 4, на 22. март (сабота) со почеток во 11 часот го одбележа Денот на пролетта. Во еколошка акција жените засадија пет дрвца и подарија 80 саксии расадни цвеќиња наменети за балконите на нашите сограѓани. повеќе

Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени на ГРОМ-Ѓорче Петров

Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени на ГРОМ-Ѓорче Петров СПОДЕЛИВМЕ ЉУБОВ НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

На Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, Форумот на жени на ГРОМ-Карпош и Форумот на жени  на  ГРОМ-Ѓорче Петров, подарија многу љубов на прекрасниот Даниел Цеков и споделија едно прекрасно дружење со неговата мајка Марија Јанакова и нивното семејство, во нивниот топол дом во населбата Даме Груев во Ѓорче Петров. повеќе

Говор на Иван Чепреганов, претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ – Скопје

Ivan CepreganovПОЧИТУВАНА МЛАДИНО НА ГРОМ, ПОЧИТУВАНИ ДРУГАРИ И ДРУГАРКИ ОД МЕТРОПОЛАТА СКОПЈЕ, ОД КОЈА ПОЛЕКА ОСТАНУВА САМО „ПОЛАТА“ А СЕ ПОВЕЌЕ „МЕТРИ“.

ЗАДОВОЛСТВО МИ Е ВЕЧЕРВА ШТО СЕДАМ ПРЕД ВАС.

НЕ, ИЗВИНЕТЕ, ЧЕСТ МИ Е ВЕЧЕРВА ШТО СЕДАМ СО ВАС И ПОКРАЈ ВАС!

ЗНАЕТЕ ЗОШТО: ЗАШТО ПРЕД МЕНЕ СЕ НАОЃА НАЈХРАБРАТА МЛАДИНА ВО МАКЕДОНИЈА,  СЕ НАОЃА МЛАДИНАТА НА ГРОМ! повеќе

Иван Чепреганов, прв претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ – Скопје

Иван Чепреганов, прв претседател на Градската организација на ФОМ ГРОМ - СкопјеВО МЛАДИНАТА Е ИДНИНАТА

Вечерва, 21 март 2013 година, се формираше Градската организација на Форумот на млади на Граѓанска опција за Македонија – ГРОМ – Скопје. Во централното седиште на партијата, се собраа претседателите и претставниците  на сите општински организации на ГРОМ од Скопје и под раководство на претседателот на ФОМ – ГРОМ, Бојан Велевски. Вечерва тие го избраа Надзорниот одбор на Градската организација, во состав од три члена, и Градскиот одбор, во кој како членови беа избрани претседателите и претставници на општинските форуми на младината на ГРОМ од Скопје. повеќе

Од жените со љубов за Димитар Несторовски

ФОЗ ГРОМФорумот на жени ГРОМ-Карпош, со посредство на месниот форум на Карпош 2, организираше хуманитарна акција од продажен карактер за собирање парични средства за лекување во странство на нашиот храбар, млад сограѓанин Димитар Несторовски.

Вештите раце на жените од ГРОМ, со љубов, подготвија најразлични специјалитети, вистински мали уметнички дела од тесто и од чоколада, кои жените од Карпош 2 ги донираа, а жените од ГРОМ-Карпош ги купија. На оваа хуманитарна акција учествуваа околу 200 жени. повеќе

Отворен првиот штаб на ГРОМ-Карпош

 

Oпштинската организација на Граѓанска опција за Македонија на Карпош активно се подготвува за изборите, па во таа смисла на 19 март се отвори и првиот изборен штаб во оваа општина, и тоа во Урбаната заедница Кузман Јосифовски Питу. повеќе

Средба на претседателскиот кандидат на ГРОМ со холандската амбасадорка Шурман

Зоран ПоповскиВо рамки  на интензивната дипломатска активност што неделава ја имаше претседателскиот кандидат на ГРОМ Зоран Поповски, денес се сретна со амбасадорката на Кралството Холандија во Македонија г-ѓа Мариет Шурман. повеќе

Прва меѓуопштинска средба на Форумите на жени на ГРОМ

Кликни за фотогалерија - Прва меѓуопштинска средба на Форумите на жени на ГРОМЧленките на Форумот на жени на ГРОМ-Карпош беа гостинки на своите пријателки и сопартијки од Форумот на жени на ГРОМ-Ѓорче Петров. Претставничките на понежниот пол од Карпош и од Ѓорче Петров одржаа работна средба која, воедно, беше и прво официјално воспоставување на соработка помеѓу два општински форуми на жени на Граѓанската опција за Македонија. повеќе

Поповски на средба кај амбасадорот на ЕУ во Македонија

ГРОМСПОРЕД ГРОМ-НЕМА НЕРЕШЛИВИ ПРАШАЊА СО СОСЕДИТЕ

Во срдечна и работна атмосфера, денес во седиштето на мисијата на ЕУ во Македонија, во Скопје, кандидатот за претседател на државата  на Граѓанската опција за Македонија Зоран Поповски се сретна со шефот на мисијата на ЕУ, Аиво Орав и неговите политички советници. повеќе

Страница 30 од 46« Прва...1020...2829303132...40...Последна »